Facebook
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: Po - Pá 8-19 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

MONTÁŽE TAŽNÉHO

Klikněte pro více informací.

 


VZHŮRU NA KOLA

Vyberte si u nás ten pravý nosič kol.

 


NAJDETE NÁS

V naší kamenné prodejně.

 


OTEVÍRACÍ DOBA

Jak vybrat odpovídající a vhodný autobox?

    Autoboxy jsou univerzální záležitostí, a proto je lze použít téměř pro všechna vozidla, kde vzdálenost příčníků je minimálně 50 cm. U některých vozidel není po instalaci boxu možné zcela otevřít zadní (páté) dveře, ale nikdy vás střešní box neomezí natolik, že byste se do zavazadlového nedostali vůbec.

Až na zcela zanedbatelné vyjímky neexistují autoboxy pro konkrétní automobily a box je potřeba vybírat podle toho, k čemu bude určen a co v něm budeme přepravovat, nikoliv podle toho, na jakém automobilu bude instalován.

Rozměry, které jsou u boxů uvedeny, jsou vždy vnější a tedy třeba počítat, že vnitřní využitelná délka boxu je cca o 15 cm kratší. Pro šířku je to pak cca 10 cm. Pří výběru autoboxu pro přepravu lyží je třeba vzít v úvahu délku nejdelších přepravovaných lyží, k nim připočítat 15 cm a tak dostanete minimální délku boxu, který budete potřebovat. Většina boxů pojme 4-6 párů lyží.

Pokud plánujete používat autobox pouze pro přepravu zavazadel, je zcela zbytečné pořizovat box o délce 2 metry a více. Vhodnější je autobox kratší, 130 – 175 cm, který je však širší a zavzadla se v něm podstatně lépe rozloží.

U všech autoboxů je však potřeba respektovat doporučenou maximální nosnost, která je ve většině případů 50 kg, u některých 75 kg a vyjímečně 90 kg. I tato skutečnost by měla být brána na zřetel při výběru autoboxu.