Facebook
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: Po - Pá 8-19 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Není-li pro Vás příjemné čekat na doručení balíčku, můžete vyzkoušet službu GLS Parcel Shop.
Váš balíček bude odeslán na vámi zvolené místo, kde si jej ve volném čase vyzvednete.

 

 

 

 

Montujeme tažná zařízení téměř na všechny typy automobilů. Po vyplnění krátkého formuláře Vám můžeme poslat cenovou nabídku. Více info zde.

 

 

 

U nás si můžete vypůjčit střešní nosiče, nosiče kol na střechu nebo na tažné zařízení a samozřejmě také střešní autoboxy. Více info zde.

 

 

 

V naší nabídce naleznete nosiče kol na střechu či tažné zařízení. Neváhejte nás kontaktovat při potížích s výběrem. Prozkoumat nosiče kol.

 

 

 

V naší kamenné prodejně a půjčovně v Opavě
na adrese Hlavní 64, Opava-Kylešovice.
Otevírací doba:  Po - Pá: 9-17 hod.
 

 

  1. Úvod
  2. FAQ
FAQ

Často kladené otázky:

 

Jak je to s nosností střešních nosičů? 

Nosnost nosičů se ve většině případů pohybuje mezi 50 – 100 kg, v závislosti na konkrétním výrobku, konkrétního výrobce. Uvedené hodnoty jsou však nižší, než je reálná nosnost. Tyto hodnoty jsou záměrně podhodnoceny vzhledem k tomu, že spousta uživatelů nakládá na nosiče o něco vyšší váhu než je výrobcem dovoleno, proto musí nosič být naddimenzovaný. Většina nosičů je testována na 5-6 násobně vyšší nosnost, než je výrobcem uvedená maximální nosnost.  

 

Střešní nosič instalovaný na vozidle za jízdy hučí. Co dělat?

Obecně platí pravidlo - střešní nosiče jsou užitkovou, nikoli kosmetickou záležitostí a proto doporučujeme montovat je jen při potřebě přepravy zavazadel, sportovních potřeb nebo jiných nákladů a následně je z vozidla sundat.

Pokud je nosič instalován na střeše, ve většině případů narušuje proud vzduchu, který proudí kolem jedoucího vozidla, čímž je vytvářen aerodynamický hluk, který nelze nikdy zcela odstranit. U vozidel, kde je to možné, může pomoci mírné posunutí předního nosníku dopředu nebo dozadu tak, aby se dostal mimo hlavní nápor vzdušného proudu.

Hluk však není jediným problémem. Dalšími problémy, spojenými s dlouhodobým používáním nosičů může být např.:

  • Potíže v myčce (resp. nemožnost vjet do myčky s nosičem)

  • Zvýšení spotřeby paliva vlivem zvýšeného odporu vzduchu

  • Poškození laku při dlouhodobém kontaktu se střechou

  • Koroze funkčních dílů nosiče

 

Jak vybrat odpovídající a vhodný autobox?

    Autoboxy jsou univerzální záležitostí, a proto je lze použít téměř pro všechna vozidla, kde vzdálenost příčníků je minimálně 50 cm. U některých vozidel není po instalaci boxu možné zcela otevřít zadní (páté) dveře, ale nikdy vás střešní box neomezí natolik, že byste se do zavazadlového nedostali vůbec.

Až na zcela zanedbatelné vyjímky neexistují autoboxy pro konkrétní automobily a box je potřeba vybírat podle toho, k čemu bude určen a co v něm budeme přepravovat, nikoliv podle toho, na jakém automobilu bude instalován.

Rozměry, které jsou u boxů uvedeny, jsou vždy vnější a tedy třeba počítat, že vnitřní využitelná délka boxu je cca o 15 cm kratší. Pro šířku je to pak cca 10 cm. Pří výběru autoboxu pro přepravu lyží je třeba vzít v úvahu délku nejdelších přepravovaných lyží, k nim připočítat 15 cm a tak dostanete minimální délku boxu, který budete potřebovat. Většina boxů pojme 4-6 párů lyží.

Pokud plánujete používat autobox pouze pro přepravu zavazadel, je zcela zbytečné pořizovat box o délce 2 metry a více. Vhodnější je autobox kratší, 130 – 175 cm, který je však širší a zavzadla se v něm podstatně lépe rozloží.

U všech autoboxů je však potřeba respektovat doporučenou maximální nosnost, která je ve většině případů 50 kg, u některých 75 kg a vyjímečně 90 kg. I tato skutečnost by měla být brána na zřetel při výběru autoboxu.