Facebook
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: Po - Pá 8-19 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

MONTÁŽE TAŽNÉHO

Montujeme tažná zařízení téměř na všechny typy automobilů. Po vyplnění krátkého formuláře Vám můžeme poslat cenovou nabídku. Více info zde.

 

 


PŮJČOVNA V OPAVĚ

U nás si můžete vypůjčit střešní nosiče, nosiče kol na střechu nebo na tažné zařízení a samozřejmě také střešní autoboxy. Více info zde.

 

 


VZHŮRU NA KOLA

V naší nabídce naleznete nosiče kol na střechu či tažné zařízení. Neváhejte nás kontaktovat při potížích s výběrem. Prozkoumat nosiče kol.

 

 


NAJDETE NÁS

V naší kamenné prodejně a půjčovně v Opavě
na adrese Hlavní 64, Opava-Kylešovice.
Máme otevřeno od pondělí do pátku 9.00 - 17.00.

 

 

  1. Úvod
  2. Naše služby
  3. Montáže tažných zařízení

Slide

Máte zájem o koupi tažného zařízení, případně i montáže? Kontaktujte nás pomocí formuláře. Na Vámi zvolený e-mail Vám odešleme cenovou nabídku.

Poptávka tažného zařízení

Jméno a přijmení *
Telefon *
E-mail *
Značka vozidla *
Model vozidla *
Rok výroby *
Karoserie
Typ tažného zařízení
Typ zásuvky
Zájem o montáž v Opavě *
Poznámka
Opište text z obrázku*
Montáže tažných zařízení

Jsme autorizovaným montážním střediskem tažných zařízení značek GALIA, WESTFALIA, BRINK, BOSAL, HAKPOL, STEINHOF, AUTO HAK ad. 

Všechna námi dodávaná a montovaná tažná zařízení mají veškeré potřené homologace pro jejich použití a montáž v ČR. Díky autorizacím k montáži, které jsme obdrželi od dovozců nebo výrobců tažných zařízení, nemá námi provedená dodatečná montáž tažného zařízení jakýkoli vliv na záruku na vozidlo (viz. Nařízení Komise (EU) čís. 461/2010, neboli tzv. Bloková vyjímka).

Tažná zařízení a elektroinstalace pro Vaše vozidlo je možné dodat v několika provedeních a při jeho výběru je vhodné zvážit všechny eventuality jeho používání. 

Tažná zařízení

1) pevné provedení - nejpoužívanější a nejjednodušší provedení tažných zařízení.  Kulový čep je trvale instalován na vozidle a může lehce překážet při pohybu kolem zádi vozidla. Nevyžaduje však žádnou údržbu a je ideální pro časté používání, kdy by bylo jeho neustálé nasazování a sundávání obtěžující. Toto provedení také nabízí nejnižší cenu. 

2) vodorovné bajonetové provedení - zlatá střední cesta mezi tažnými zařízeními. Pod nárazníkem je viditelný upínací element kulového čepu, tzv. domeček. Kulový čep lze kdykoli jednoduše bez nářadí sundat (dle platné legislativy musí být odnimatelný kulový čep zdemontován, pokud není používán) a nijak nepřekáží při nakládce a vykládce ze zavazadlového prostoru vozidla. Bajonetové tažné zařízení vyžaduje pro správnou funkčnost určitou údržbu - obě jeho části, domeček a zasunovací část kulového čepu, musí být udržovány čisté a promazané. 

3) svislé bajonetové provedení - nejelegantnější řešení tažného zařízení. Upínací element kulového čepu tažného zařízení (domeček) je schován pod nárazníkem vozidla. Po snadném odejmutí kulového čepu tedy není na vozidle tažné zařízení jakkoli viditelné. Stejně jako u vodorovného bajonetového tažného zařízení musí být kulový čep zdemontován, pokud není používán. A opět vyžaduje alespoň minimální údržbu - uzdržování v čistotě, občasné promazávání. 

 

Elektroinstalační sady

Elektroinstalační sady mají dvě základní rozlišení - dle počtu kontaktů (pinů), na univerzální a typové.

Dle počtu kontaktů

1) 7pin - starší, avšak stále běžně používaný typ zásuvky, vyskytující se u přívěsných vozíků do hmotnosti 750 kg. 

2) 13pin - novější a stále více používaný typ zásuvky, který je používán na přívěsných vozících, karavanech a nosičích kol. Narozdíl od 7pin zásuvky má navíc připojeno couvací světlo, které musí být jednak na přívěsných vozících nad 750 kg a je také na všech současných nosičích kol.
13pin zásuvka je podstatná pro připojení karavanu, kdy je skrze ní možno z autobaterie ve vozidle jednak napájet vnitřní osvětlení zaparkovaného karavanu a dále za jízdy umožňuje nabíjení vlastní baterie, instalované v karavanu. 

Pro oba typy zásuvek lze použít redukce tak, aby bylo možno připojit i přívěs s jiným typem zástrčky. 

Univerzální nebo typová

1) univerzální - tento typ elektroinstalace je použitelný v téměř jakémkoli vozidle, zapojuje se pomocí nožových kabelových svorek nebo pájením na kabeláž ve vozidle, nevyžadu kódování řídící jednotky, avšak také nepodporuje funkci některých asistenčních systémů a komfortních funkcí, jako jsou např. adaptivní tempomat, kontrola stabilizace přívěsu, regulace podvozku, odpojování parkovacích senzorů apod. 

2) typová - tento typ elektroinstalačních sad je vždy přizpůsobem konkrétnímu vozidlu, zapojení probíhá pomocí připravených konektrorů a v drtivé většině případů není nutné narušovat originální kabeláž, která je u moderních vozidel čím dál tím citlivější.
Typové elektroinstalační sady je většinou nutné nakódovat do řídící jednotky vozidla tak, aby vozidlo rozpoznalo připojený přívěsný vozík, karavan či nosič kol a přizpůsobilo tomu funkci asistenčních systémů komfortních funkcí, jako jsou např. adaptivní tempomat, kontrola stabilizace přívěsu, regulace podvozku, odpojování parkovacích senzorů apod. 

V případě jakýchkoli dotazů, zájmu o cenovou kalkulaci nebo přimo požadavku na montáž tažného zařízení nás kontaktujte nejlépe telefonicky na čísle 776 839 986 nebo postřednictvím kontaktního formuláře výše.
Následně s Vámi vše probereme a domluvíme se na dalších podrobnostech.